• SUBSCRIBE

Historia Rocka: Od Elvisa do Nirvany

Gdyby każdy, kto nadużywa trunku nie krył się ze swoim piciem, nadzwyczaj ekspresowo zaczęłyby się jego problemy w pracy, w domu. Alkoholik umie tak sprytnie oraz wiarygodnie przedstawiać innym swoje kłopoty, że nikt przez długi czas ma okazję się nie zorientować, że coś jest nie tak. Nawet najbliższa rodzina. Techniki manipulacyjne wykorzystywane przez nadużywających alkohol, polegają na przerzucaniu zobowiązania za aktualny stan na innych ludzi, jacy nawet nie orientują się, że jest zupełnie przeciwnie. Pod tym względem pijacy są mistrzami. Kurowanie nałogów alkoholowych to długa oraz karkołomna procedura – pomoże ANCHOR. Niektórym mogą starczyć spotkania w poradniach AA, jednak innym niezbędne jest odosobnienie w ośrodku zamkniętym. W jaki sposób wiele osób korzysta z leczenia zamkniętego świadczy fakt, że przybywa tego typu placówek, w co niektórych pobyt jest w zasadzie drogi. Na samym początku pobytu, pacjenci przechodzą poprzez odtruwanie alkoholowe, innymi słowy oczyszczenie organizmu z alkoholu i jadów, dopiero wtenczas wolno podjąć właściwe leczenie. Pobyt w ośrodku to nie całość, bowiem do końca życia pozostaje się alkoholikiem, tyle, że nie pijącym. Nawrót schorzenia jest możliwy w każdym momencie.

1. Znajdź tutaj

2. Więcej informacji