• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Najbardziej znaczące atuty Unii Europejskiej

{Odkrywanie malowniczej Portugalii
Portugalia to niewątpliwie jeden z najpiękniejszych krajów w Europie. Choć ogólnie Portugalia jest sporo mniej znana wśród turystów, niż Hiszpania, czyli jedyny sąsiad Portugalii, to nikt nie powiedział, iż Portugalia jest jakoś gorszym krajem. W szczególności, że Portugalia jest całkiem tania, a już na pewno tańsza, aniżeli Hiszpania. No dobrze, co zatem warto zwiedzić w Portugalii? Cóż, należy otwarcie napisać, że Portugalia ma dużo do zaoferowania. Na początku warto wziąć pod uwagę Lizbonę. Naturalnie Lizbona to stolica i największe miasto Portugalii. To również najbogatsze miasto, jego mieszkańcom zdecydowanie daleko do stereotypu typowego Portugalczyka.
Mowa w tym momencie o tym, że Lizbona jest nawet kilka razy bardziej zamożna, aniżeli pozostałe rejony kraju, który być może nie jest zbyt biedny, lecz jednakże daleko mu do zamożności – na przykład za kilka lat nasz kraj będzie bogatszy od Portugalii. Lizbona to jedna z najpiękniejszych stolic europejskich, chociażby z takiego powodu, iż jest bardzo klimatyczna. Jeśli już mowa o klimacie, nie można nie napisać o pięknych plażach, które są idealne dla fanów plażowania i ciepłych kąpieli. Choćby miejscowość Lagos jest rewelacyjnym miejscem na odpoczynek. Na koniec warto wspomnieć o słynnym mieście Porto. Porto to piękne miasto, które jest nie tylko ładne, lecz także w jakimś stopniu oryginalne.|Włochy – jeden z najładniejszych krajów na Starym Kontynencie
Naprawdę wiele osób nawet uważa, iż Włochy to najładniejszy kraj na całym świecie. Trudno generalnie dziwić się powszechnemu uwielbieniu Włoch, w końcu Włochy mają do zaoferowania nie tylko ładne zabytki czy doskonałą pogodę, lecz także dały nam artystów, pyszne jedzenie bądź szybkie samochody. Warto jednak skupić się na zwiedzaniu Italii. Strzałem w dziesiątkę jest to by do Włoch dostać się samolotem. Z polskich miast każdego dnia latają jakieś samoloty do Italii – przede wszystkim chodzi o Rzym i Mediolan. I to właśnie Rzym i Mediolan warto na początku zwiedzić.
Choć akurat Mediolan bardzo często zbiera negatywne opinie, zatem najbardziej wskazanym punktem początkowym jest Rzym – jedno z najwspanialszych miast na świecie. Warto także zobaczyć Wenecję, która jest bardzo urokliwym miastem, wprost stworzonym dla niepoprawnych romantyków. Świetne są także miasta położone w Toskanii. Naturalnie chodzi o słynną Florencję, która jest prawdziwym rajem dla miłośników sztuki. Nie można nie zwiedzić Pizy, szczególnie Krzywej Wieży, lecz także warta uwagi jest Siena – niewielkie miasto, które jest jednak jednym z najładniejszych miejsc na Ziemi. Generalnie Włochy mają tak wiele do zaoferowania, iż zabraknie dnia, aby omówić wszystkie ciekawe miejsca. To pokazuje wielkie znaczenie tego kraju.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy spośród nas z utęsknieniem czeka na ten wspaniały okres jakim jest urlop. Po wielu miesiącach ciężkiej pracy nareszcie nadchodzi ten moment gdy możemy razem z przyjaciółmi wyruszyć na wspólny odpoczynek. Teraz opcji w tym aspekcie posiadamy tak wiele, iż trudno jest wybrać. Dobrze jest zaznajomić się dokładnie z propozycjami przeróżnych agencji turystycznych, które mają niejednokrotnie do zaoferowanie sporo fantastycznych miejsc w dobrej cenie.
Jeżeli jedynie posiadamy tego rodzaju sposobność i chcielibyśmy nieco zaoszczędzić, warto wybrać czas na odpoczynek w nie tak bardzo popularnych miesiącach. Nie dość, iż ceny wtedy są o wiele niższe, to ilość turystów w najbardziej popularnych kurortach jest także mniej przytłaczająca. Wybierając cel naszej podróży weźmy pod uwagę także żeby oprócz walorów wypoczynkowych, takich jak plaża i dobrej klasy hotel, pomyśleć dodatkowo o jakiś atrakcjach.
Idealnym miejscem, które łączy ze sobą świetną temperaturę i interesujące zabytki do obejrzenia jest zapewne Grecja. Stolica tego państwa, a więc Ateny, jest zupełnie przesiąknięta istotną historią, którą każdy powinien znać. Decydując się na wycieczkę do Grecji można być pewnym, że nie dopadnie nas nuda. Każdego dnia bowiem Ateny zaskoczą nas kolejnymi niesamowitymi zabytkami oraz opowieściami.|Niezapomniana podróż do Australii
Australia to kraj, który według naprawdę wielu osób może być uważany za niemal prawdziwy raj. W końcu to piękne państwo, w którym ciągle świeci słońce, wynagrodzenia są wysokie, a na dodatek cały kraj jest świetnie zorganizowany. Nie dziwi zatem to, iż Australia jest takim miejscem, do którego pragnie pojechać naprawdę wielu turystów. Jeżeli należysz do tego grona, musisz przede wszystkim wiedzieć, że wypad do Australii to spory wydatek. To przecież kraj zlokalizowany na końcu świata – z europejskiego punktu widzenia, a więc same bilety na samolot kosztują majątek. Jednak jeśli naprawdę się postaramy, zapewne uda się nam zwiedzić to wspaniałe państwo. Należy po prostu ustalić sobie jakiś cel!
A trzeba otwarcie napisać, że Australia może zaoferować dla podróżnych dużo atrakcji. Oczywiście Sydney, które we wszystkich rankingach jest zamieszczane na czołowych miejscach, jeśli brać pod uwagę zadowolenie mieszkańców z życia. Sydney oferuje dużo zabytków, na przykład słynną Operę, lecz również wiele innych miejsc. Interesującym miejscem jest również Melbourne – miasto, w którym jest organizowany Australian Open. Co ciekawe, w Australii raczej nie mieszka wielu ludzi – około 20 milionów. Można śmiało powiedzieć, iż zdecydowana większość mieszkańców Australii mieszka w dużych miastach we wschodniej części kraju – chociaż jest również duże miasto Perth, które jest zlokalizowane na zachodzie, a więc jego mieszkańcy są niejako odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim co do wielkości krajem na świecie, który oferuje nam bardzo wiele niesamowitych widoków oraz Największe atuty Unii Europejskiej
Choć UE to teraz siedlisko wielkiej biurokracji i wartości, które ogólnie nie służą Staremu Kontynentowi, w tym również Polsce, to jednakże wydaje się, że z naszego punktu widzenia Unia Europejska ma sporo więcej atutów, aniżeli minusów. W końcu jeżeli po 1989 roku byśmy nie poszli za Unią Europejską, Zachodem, bylibyśmy o wiele biedniejszym państwem, które na dodatek byłoby pod strefą rosyjskich wpływów. Absolutnie żadna osoba, która choćby trochę orientuje się na zagadnieniach związanych z geopolityką, bardzo dobrze wie, że wybór Polski był prosty – UE, Zachód albo Rosja, Wschód. Takie są realia, zatem ciężko z nimi polemizować.
Dużym plusem wejścia naszego kraju do UE jest otworzenie dla nas granic. Naturalnie np. mieszkańcy Szwajcarii także nie mają kłopotów z przekraczaniem granic krajów UE, lecz to specyficzne państwo. Nie możemy także zapomnieć o setkach miliardów euro z unijnych funduszy. Chociażby drogi są przynajmniej częściowo budowane za te pieniądze, które dała dla nas Unia Europejska. Nie można zapomnieć, iż jakimś atutem Unii Europejskiej jest również to, że możemy inwestować bez przeszkód pieniądze w na przykład Niemczech czy Włoszech. Wydaje się więc, iż to dobrze, że w roku 2003 Polacy powiedzieli jednogłośnie tak UE. Jeśli nie Unia Europejska, to niby co?

1. Zobacz stronę

2. Przejdź dalej

3. Sprawdź to

4. Sprawdź tutaj

5. Sprawdź tutaj

Categories: Turystyka

Comments are closed.